01.10.2019

Бібліотекарі району святкували професійне свято

30 вересня в районному будинку культури відбулося свято – Всеукраїнський день бібліотек. В цей день бібліотекарі району відзначають 40-річний ювілей централізації бібліотечної мережі району та 95-річчя утворення районної бібліотеки для дорослих.

В залі зібралися люди, які все своє життя зберігають диво людського творіння, скарбницю людських знань – книгу.
Ведуча свята розповіла присутнім про історію створення Центральної районної бібліотеки.

«Овідіопольська центральна районна бібліотека була організована в 1924 році. Відчутну допомогу в організації бібліотеки здійснила сім’я священнослужителів Копилових. Книжковий фонд тоді складав 3800 екземплярів книг. Бібліотека відала трьома читальнями. Працювали також чотири пересувні бібліотеки. 
До війни в бібліотеці працювала Цимбал Ганна Євдокимівна. В перші післявоєнні роки держава доклала чимало зусиль для налагодження роботи з медичного обслуговування населення,відновлення освітніх та культурно-освітніх установ. Було відновлено роботу клубу і бібліотеки. В 50-х роках районною бібліотекою завідувала Дідук Олександра Кузьминична, з 1953 – 1955 рік – Ліберзон Т.Л., з 1955 по 1957 рік в бібліотеці працював завідуючим Хоменко Леонід Віталійович. В 60-х роках завідуючою була Погорєлова Олександра Миколаївна. Колектив бібліотеки вже складався із молодих спеціалістів: Баринова І.Ф., Бачинська О.М., Степаненко О.М., Ярославцева Р.В. та інші.
Книжковий фонд нараховував 5000 екземплярів книг. І вже в 1970 році районну бібліотеку переводять в нове приміщення з читальним залом, абонементом, методичним кабінетом та підсобними приміщеннями. З 1983 по 1986 рік завідуючою працювала Козяр Олександра Федорівна. З 1987 року і по теперішній час центральною районною бібліотекою завідує Хроменкова В.М.
В 2018 році центральна районна бібліотека була переведена в приміщення пенсійного фонду на 2-й поверх. Тепер бібліотека знаходиться в хорошому, затишному, теплому комфортному приміщенні. Книги розміщені в світлих кімнатах. Актуальні книжкові виставки розкривають багатство книжкового фонду. Сучасна зала забезпечена сучасними столами та шафами.»

Привітати бібліотекарів з їх професійним святом прийшли виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Ігор Ільченко та Овідіопольський селищний голова Лідія Савельєва.
Ігор Олександрович звернувся до бібліотекарів району з побажаннями щастя, добробуту і любові. «Ми живемо в час прогресу інформаційних технологій, але все одно тільки читаючи книгу особисто можна поринути у світ, який описує автор. Ваше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, тож хочу побажати Вам Віри у власні сили, Надії у краще майбутнє, і звичайно Любові близьких, колег та читачів» - завершив свій виступ виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації.

Овідіопольський селищний голова Лідія Іванівна у своїх вітальних словах побажала жінкам добра і достатку, закликала продовжувати віддаватися своїй улюбленій справі, виховувати наших дітей, вчити їх любити книгу. Від Овідіопольської селищної ради бібліотекарям району вона подарувала смачні торти.

Далі були вітання від колег, нагородження грамотами Овідіопольської районної державної адміністрації, Овідіопольської районної ради та управління освіти, культури та спорту. А також концертна програма від читачів дитячої бібліотеки, танцювального колективу «SPLASH», учнів школи духової музики та народного самодіяльного хору «Райдуга».
І звичайно зробили гарне загальне фото на пам’ять