04.02.2021

Економити на платіжках до 50% можна завдяки енергоефективності

  Енергоефективність дає змогу оптимізувати енергоспоживання в оселях, в громадських будівлях, на підприємствах. Як результат, зменшуються витрати на енергоресурси.

 Так, завдяки встановлення приладів обліку та реалізації енергоефективних заходів за результатами енергоаудитів можна:

- зупинити високі енерговтрати і налагодити раціональне енергоспоживання;

- економити на платіжках до 50% витрат і більше;

- отримати бажаний комфорт і тепло в оселях, в приміщеннях.

 Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, аналізуючи дані учасників програми «теплих кредитів», а також реалізовані проєкти за ЕСКО-механізмом на різних об’єктах.

 «Теплі кредити» стали реальною допомогою держави для родин при утепленні осель та переходу на твердопаливні котли. Із жовтня 2014 р. і по 2020 рік понад 850 тис. родин залучили близько 8,5 млрд грн кредитів в енергоефективність та отримали 3,3 млрд грн відшкодування від держави. Досвід учасників показує, що після комплексу заходів з енергоефективності економія на платіжках становить від 20% до 50%. Дані проведених щорічних оцінок свідчать про те, що середня економія газу домогосподарствами становить 25%, економія тепла в ОСББ – 20%», - повідомив К.Гура.

 До прикладу, приватне домогосподарство на Полтавщині залучило  ≈ 26 тис. грн. на утеплення будинку, а держава повернула 9 тис. гривень.

 Споживання газу склало:

  • до утеплення - 840 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2018-2019 рр.);
  • після модернізації - 430 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2019-2020 рр.).

 У результаті термомодернізації будинку платіжка за газ для родини зменшилася на 48 %.

 Інший приклад – підвищення енергоефективості у дитячому садочку № 250 в м. Києві за ЕСКО-договором. У закладі встановлено індивідуальний електро-теплопункт з онлайн-управлінням та енергомоніторингом. Із жовтня 2017 року надаються послуги з енергосервісу.

 У рамках реалізованих заходів за опалювальний сезон 2019/2020 рр. вдалось досягти  в середньому 30% економії теплової енергії. Більше того, зазначене технічне рішення дозволило підняти температурний режим на 3-4 градуси до 19-20 °С.

 У 2021 році заплановано продовження «теплих кредитів» для індивідуальних домогосподарств, а також розгляд вже підготовлених законопроєктів для відновлення і розширення енергосервісу на об’єкти комунальної сфери, енергетики.

 Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності