28.04.2015

Масштабна еколого-патріотична акція в Маяках від Овідіопольського району

 

25 квітня 2015 року в селі Маяки на території Нижньодністровського національного природного парку відбулася еколого-патріотична акція  «Чистий Дністер – запорука екологічної рівноваги регіону".

Учасників акції вітали: Роженко М.В.– директор Нижньодністровського національного природного парку, Шершенецький В.В., голова Овідіопольської районної ради, Войцеховський І.С., в.о. голови  Біляївської районної державної адміністрації.

 Під час заходу було встановлено інформаційний  банер про Нижньодністровський національний природний парк, очищено від сміття  берег річки Дністер в районі 41 кілометра автодороги  Одеса – Рені.

За шість годин, з гарним настроєм, не покладаючи рук, без перерви на обід,  учасниками акції було пофарбовано міст через Дністер довжиною в 228 метрів, на який було витрачено 166 кілограмів жовто-блакитної фарби.

В рамках заходу  відбулося  розширене засідання наукової ради ВЕЛ  на тему: " Екологічна ситуація в  дельті річки Дністер», проводилась просвітницька робота з місцевим населенням стосовно збереження водних об’єктів, розповсюдження «Екологічного вісника» та бібліотечки Всеукраїнської екологічної ліги.

Поруч з  учасниками акції завжди були бійці одного з підрозділів Національної Гвардії України, що забезпечують охорону важливих об'єктів в Біляївському районі. Директор Нижньодністровського національного природного парку Роженко М.В. передав  військовослужбовцям прапор України, голова Овідіопольської районної ради Шершенецький  В.В. – домашню випічку від Овідіопольської волонтерської кулінарної кухні Олени Колісниченко, керівник Мистецької світлиці Овідіопольської районної станції юних техніків Сайдель О.В. – обереги від   патріотичної учнівської молоді нашого району.  

Теплими оплесками та вітаннями з ювілеєм зустрічали Костецького Овсія Павловича, що   присвятив все своє життя збереженню Дністра та його мешканців, створивши   власноруч названий народом «Заповідник  діда  Овсія» в Білгород – Дністровському районі. 

Після напруженої програми було приємно було відпочити. Під плескіт дністровських хвиль лунали чудові пісні про Україну у виконанні Мазур Тетяни та Бистрової Каріни. Урочисто звучали безсмертні вірші Великого Кобзаря у виконанні Глотова Андрія. Танцювальну програму «Дністровські замальовки» підготував колектив «Грація»  у складі Мазур Зінаїди, Андронакі Оксани та Амінат Бібко. Шунаєва Варвара розповідала екологічні гуморески. Жвавий інтерес викликала виставка малюнків  вихованців Овідіопольської районної станції юних техніків «Барви Дністра», яку підготувала керівник  гуртка Живун  Л.М.

Секретами приготування козацьких страв  поділився Ю.П.Ковтуненко – підприємець з міста Біла Церква, бджоляр, учасник різноманітних кулінарних фестивалів. Капусняк та куліш, приготовлені ним за старовинними рецептами, були надзвичайно смачними, адже готувались, за словами Юрія, «з молитвою та від щирого серця».

Хочеться назвати тих, завдяки кому Дністер став чистішим, Маякський міст  засяяв жовто – блакитними фарбами, а світ став добрішим:

-          Роженко М.В., директору Нижньодністровського НПП та його співробітникам;

-          Шершенецькому В.В., голові Овідіопольської районної ради та депутатам Вальковій Т.В., Недолуженко В.В., Хасаєву Х.Г.;

-          Овідіопольській  волонтерській кухні  Олени Колісниченко ;

-          Авксентьєвій О.М., голові  Одеської  обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги;

-          Мазур З.О., директору Миколаївського будинку культури;

-          Осиповій Н.Г., Сергєєвій С.Л,, Лупашко О.М., Лупашко Є.О. (Громадська організація «Надлиманська громада»;

-          Комнацькому Євгену, Колісниченко Сергію ( Громадська організація «Нащадки Овідія»

-          Сайдель О.В.,  Живун Л.М., працівникам  Овідіопольської районної станції юних техніків;

-          Садовській А.Г., працівнику Овідіопольської районної державної адміністрації;

-          Довганюк Л.П., працівнику податкової  інспекції в Овідіопольському районі;

-          Слоча В.В., працівнику  Овідіопольського управління управління по водному господарству;

-          Кривошап І.І., педагогу Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів;

-          Гордієвському  О.М., голові Громадської ради  Овідіопольської райдержадміністрації;

-          Мойсеєнко О.Л., водію ТОВ «Овідіопольавтотранс»;

-          небайдужим  - сім»ї Домецьких, Нєнову Андрію з Овідіополя, Чернявській Наталі  з Одеси,

-           також наймолодшим учасникам акції – п'ятикласнику Сайдель Максиму та дев'ятикласниці Сайдель Юлії.