11.03.2019

Ми - на шляху розвитку

(бесіда з тимчасово виконуючим обовязки голови Овідіопольської районної державної адміністрації Ігорем Ільченко)

Минулого року на Раді регіонального розвитку, ви зробили великий акцент на інвестиціях. Тож, чим Овідіопольський район може бути привабливим для інвесторів у майбутньому?

Кажучи про інвестиційну привабливість району, маємо розділити це поняття на три складові. Отже, що теоретично ми можемо запропонувати інвестору?  

Перше — це приватні земельні ділянки, нерухомість чи просто інфраструктурну доступність до містобудування.  Друге — людський потенціал. Тобто спеціалістів у тих, чи інших галузях. І третє — наявність сировини, якщо ми говоримо про будь-яке виробництво.

Тепер розберімо, що з цих пунктів маємо ми.  Звичайно, основна наша перевага -  це перш за все чудові люди. Вони працьовиті та віддані своїй справі. Окрім того, наш район дуже комфортний для життя, привабливий для туризму, оздоровлення, активного відпочинку. Тобто у нас є чарівні місця, які можна відвідати та щирі працьовиті люди, які готові приймати туристів.

Тому, очевидно, що ми маємо більше рухатися саме у цьому напрямку –  розвивати туристичний потенціал. Не варто недооцінювати цю сферу. Успішний туризм – це те, що залучить значні кошти в наш бюджет.

Саме на Раді регіонального розвитку, яку започаткував Президент України Петро Порошенко, ми визначили основні напрями діяльності на 2019 рік. І це –  розвиток туризму.

Чи легко це буде зробити? Звичайно, ні. Це масштабна робота, необхідно багато часу та значні інвестиції, але ми до цього готові.

Ми вже запропонували свій туристичний маршрут. Бо я вважаю, що нам є чим пишатися і про це треба заявити усім. Найближчим часом ми обговоримо цей маршрут з громадою. Думка людей для нас дуже важлива.

Розкажіть детальніше про роботу комплексу з вітряної енергетики, що розмістилась в селищі Овідіополь. Як їхня робота може вплинути на економіку району?

Щоб розуміти, як робота вітрогенераторів вплине на розвиток району, розповім трохи про саму енергетичну незалежність.

Енергетична незалежність – це загальносвітова тенденція. Усі сучасні країни рухаються у напрямку значного збільшення ролі відновлювальних джерел енергії. Простіше кажучи «зеленої енергії». Україна також розпочала шлях енергетичної незалежності – і ми є частиною цього руху.

Чому ж ці «відновлювані джерела енергії» для нас такі важливі? Насправді, все досить просто. В перспективі це дає змогу значно знизити залежність від традиційних видів палива, як то вугілля чи газ. З часом – це позитивно вплине на ціну на електричну енергію та, що дуже важливо на екологічну ситуацію в районі.

Наразі ціна «зеленої енергії» значно дорожча, ніж традиційна. Але в розвинених країнах Європи така енергія вже коштує дешевше, ніж вугільна. І це також наша мета.

Також, важливо додати, що це –   довгостроковий загальнодержавний проект. Окрім очевидних позитивних моментів вітряної енергетики, створення таких об’єктів – це додаткові робочі місця та навіть туристична привабливість. Постійно бачу людей, яким цим цікавляться. Хочу проанонсувати, що вже наступного місяця ми маємо повноцінно запустити цей об’єкт.

Які ще позитивні зміни, окрім розвитку енергетичної незалежності, можете виділити за останній час?

Звичайно, таких змін зараз багато. Хочу окремо виділити субсидії. Раніше це була справжня «чорна діра», що десятиліттями «з’їдала» половину бюджету країни. Не була зрозуміла схема нарахування спожитого газу населенням, жодного контролю, збитковість і таке інше.

З 2015 року вирішили покласти цьому край та започаткувати зрозумілу та прозору субсидію. Сьогодні кожна людина, якій складно самостійно оплачувати рахунки за газ має право отримати компенсацію за чітким механізмом.  З цього року буде ще більше. Я кажу про монетизацію субсидій.

Що це означає? Живі кошти на рахунок в банку за спожиті послуги. Вийшло зекономити, встановив енергозберігаючі вікна, чи провів утеплення будинку, спожив менше газу в кінці сезону - кошти залишаються на рахунку. Маєш можливість витрачати їх на власний розсуд.


Наступний приклад - медична реформа. Якісна медицина в області – це справжня команда робота. Про необхідність реформи сільської медицини заговорили в команді Президента ще у 2015 році. І от сьогодні маємо результат. Повністю реформована первинна ланка сімейної медицини (амбулаторії). Ви самі вирішуєте, хто вас буде лікувати, підписуєте декларацію, за що лікар отримує гідну заробітну плату.

Як приклад, вже в січні деяким лікарям району нарахована заробітна плата більше 17 тисяч гривень. Це гідна заробітна плата? Я вважаю, що так. Можемо зробити ще більше. І зробимо. На черзі реформа вторинної ланки. І результат буде не менш вражаючий.


Окремо хочеться виділити проекти запроваджені головою Одеської ОДА Максимом Степановим. Чого тільки варта мобільна поліклініка, яка працює в Одеській області. Наше завдання на ранніх етапах виявити захворюваність у людини. Навіть, якщо людина не зможе самостійно добратися до медзакладу, у нас є спеціальні мобільні амбуланси, які можуть обстежити людей у будь-якому куточку області. Медицина, дійсно має бути доступною для усіх і ми рухаємося у цьому напрямку.

 
Чи задоволені ви децентралізацією?
 
Як нам всім відомо, децентралізація – це влада на місцях. Але є один важливий акцент. Ця влада, в першу чергу у людей. Децентралізація -  це чудовий механізм розвитку, це можливості. Об’єднуючись в ОТГ – громади збільшують свій бюджет. У свою чергу районна державна адміністрація допомагає ОТГ в нових напрямках  діяльності.

Мова йде про будівництво нових шкіл, садків, амбулаторій, спортивних майданчиків. І це мене надихає. Я радий, знайшовся фінансовий механізм відбудови району. У мене, як і у очільників наших ОТГ, завдання дуже просте - щоб наша країна розвивалась, а люди дійсно це відчували.
  

Я бачу, що ми змінюємося, що наша країна рухається у вірному напрямку, ми відстоюємо свою незалежність. Ми на шляху розвитку і розбудови держави. У нас вже дуже правильні вектори тому вважаю, що ми маємо розвиватися далі.
Переконаний, після завершення всіх реформ люди дійсно відчують покращення.