25.03.2015

«МІЛЬЙОН ДЕРЕВ ДЛЯ ДНІСТРА ВІД ВЛАДИ ТА ГРОМАДИ»

 

13 березня 2015 року  в актовій залі  Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів зібралися  учасники  екологічно-патріотичної акції  «Мільйон дерев для Дністра від влади та громади», яка була присвячена Всесвітньому  дню води.

Учасників заходу вітали: Роженко М.В., директор Нижньодністровського національного природного парку,  голова  наукової ради Одеської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, Плотникова Г.В.,  координатор природоохоронних  проектів ОБСЄ.,  Шершенецький В. В., голова Овіідіопольської районної ради, Фольгіна Т.О., завідувачка сектору організаційної та виховної роботи управління персоналом Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії  державного управління при Президентові України, Слесаренок С.Ф., директорка громадської ораганізації «Мама-86-Одеса», Політі Г.Є., депутат Овідіопольської районної ради, Г.І. Дольник, власниця Одеської української книгарні,  Міхова Т.В., начальник служби водних ресурсів Овідіопольського управління по водному господарству та особливі гості – ветерани батальйону «Дніпро – 1»

В рамках акції «Мільйон дерев для Дністра від влади та громади» у Надлиманській ЗОШ І-ІІІ ступенів Овідіопольського району відбувся  навчальний семінар «Зміни себе, а не клімат». Під час семінару було нагороджено переможців ІІY Міжнародного  бассейнового конкурсу «Барви Дністра», учнів Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів : Мілошову Юлію, яка    посіла І місце в номінації «Науково – популярна стаття» (робота «Стежками Нижньодністровського національного природного парку», керівник Валькова Т.В.) , Максимука   Дениса – за ІІІ місце  в номінації «Відеофільм», автора роботи «Першоцвіти» (керівник Кривошап І.І.). За багаторічну плідну природоохоронну діяльність також нагороджено: Зброжко В.П., директора Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів, Дубину І.М.,  директора Овідіопольської районної станції юних техніків, а також вчителів, які приймають активну участь в  організації та реалізації природоохоронних заходів: Бойко О. Г. (Йосипівська ЗОШ І – ІІІ ступенів), Валькову Т.В., Кривошап І. І., Осипову Н.Г. (Надлиманська ЗОШ І – ІІІ ступенів) – грамотами та  книжками  від української книгарні міста Одеси. За вагомий внесок в розвиток  екологічного руху в Овідіопольському районі від організаторів отримали подяки: депутат Овідіопольської районної ради, голова постійної комісії з питань економіки та фінансів, аграрної політики, земельних відносин. екології, житлово – комунального господарства, будівництва  Г.Є. Політі,  музичний керівник Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів Максимук В.В. та його вихованка В.Крешталь.

Директор Нижньодністровського національного природного парку Роженко М.В. виступив з доповіддю на тему: «Всесвітній день Води: дії кожного з нас для збереження водних ресурсів» та презентував  буклет: «Рекомендації щодо адаптації видового складу посадкового матеріалу для заліснення водоохоронних зон до глобальних змін клімату». Присутні з цікавістю переглянули фільм «Клімат змінюється. Час діяти!».

Завдяки участі  ветеранів батальйону «Дніпро – 1», які несуть бойову службу на одному з блок – постів в Біляївському районі , екологічна акція набула патріотичного спрямування. Зворушливою була несподівана зустріч голови Овідіопольської районної ради  Шершенецького В.В. та одного з бійців батальйону «Дніпро – 1», адже восени  вони познайомились на блок – посту в зоні АТО, коли доправлялась допомога бійцям на передову від мешканців овідіопольщини. Всі присутні щиро подякували нашим захисникам за спокійне мирне життя на Одещині, а учениця Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів Крешталь Валентина подарувала військовослужбовцям і  всім присутнім чудові пісні про Україну та наш рідний край. Педагоги Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів Кривошап І.І. та Осипова Н.Г. передали бійцям і їх бойовим побратимам жовто – блакитні стрічки, ляльки – мотанки , ангелики та інші обереги,  які вони постійно виготовляють разом із своїми вихованцями воїнам на фронт. Координатор заходу  «Мільйон дерев для Дністра від влади і громади» Гричулевич Л.О.  на згадку про зустріч вручила бійцям українські прапори та книги  про  величну історію  нашої держави.

Жвавий інтерес викликала презентація виставки «Українська книга в Надлиманському».   Мешканці села, працівники та учні Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів мали можливість познайомитись з новинками українських видавництв, а шкільна  бібліотека  отримала в подарунок чудові книги від директорки української книгарні Галини Дольник.

Потім, незважаючи на дощ, який не вщухав ні на хвилину,  ветерани батальйону «Дніпро – 1»,  працівники Нижньодністровського національного природного парку, співробітники  Одеського регіонального інституту державного управління  Національної Академії державного управління при Президентові України, Одеського державного екологічного університету,  Одеського обласного  управління по водному господарству, діти та вчителі Надлиманської ЗОШ І – ІІІ ступенів, Овідіопольської районної районної станції юних техніків, представники ГО «Мама-86-Одеса», Овідіопольського районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, а також слухачі Одеської недільної грузинської школи  висаджували дерева -  понад 2500 саджанців  на різних ділянках  живописних берегів  величного Дністра.

Насичений подіями день завершився екскурсією на катері заповідними стежками Нижньодністровського національного природного парку та смачним обідом на березі Дністра.

Навчальний семінар «Зміни себе, а не клімат» та акція «Мільйон дерев для Дністра від влади та громади» були проведені в рамках проекту «Зміна клімату та безпека у басейні річки Дністер», який виконується  Європейською економічною комісією ООН та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі під егідою міжнародної ініціативи «Довкілля та безпека» за фінансування Інструменту стабільності Європейської комісії та Австрійського агентства розвитку.

 Учасники акції висловлюють слова щирої вдячності координатору акції «Мільйон  дерев для Дністра від влади та громади» Гричулевич Лілії Олександрівні та сподіваються на подальшу співпрацю.