08.11.2018

МОЗ випустило Дайджест медичної реформи. Випуск №11

У черговому номері «Дайджесту змін в охороні здоров’я» продовжуємо говорити на актуальні теми, пов’язані зі змінами в охороні здоров’я.

«У 2019 році ми розпочинаємо зміни в амбулаторній допомозі. Тепер черга закладів спеціалізованої допомоги ставати комунальними некомерційними підприємствами й самостійно розпоряджатися своїми фінансами. Правило те саме: хто краще надає послуги, до кого йдуть люди, той отримує більше грошей. Основний капітал медичного закладу — його фахівці. Запорука фінансового успіху — грамотний розподіл коштів, який забезпечує необхідний рівень технічного оснащення і приваблює хороших спеціалістів», — наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

 

Керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної держадміністрації Віктор Лисак розповідає про систему, яка дозволяє проводити взяття біоматеріалу в кожній сільській чи міській амбулаторії й доставляти його в сучасні уніфіковані клініко-діагностичні лабораторії.

 

А також розповідаємо про найбільш поширені помилки при подачі документів на отримання ліцензії медзакладу та як їх уникнути.

 

Зокрема у  Випуску №11 можна прочитати такі статті:

 • «Рік закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування»
 • «Плани змін в охороні здоров'я у 2019 році»
 • «Централізована система збору біоматеріалів на Полтавщині»
 • «Як уникнути помилок при отриманні ліцензії»
 • «Запитання-відповіді»

Відповіді на питання

 • Чи буде Національна служба здоров’я України у 2019 році оплачувати послуги надавачу первинної медичної допомоги за жителів району, які не підписали декларації з лікарем? Якщо так, то якими будуть капітаційні ставки?
 • Чи зобов’язаний заклад первинної меддопомоги обслуговувати пацієнтів, які не підписали декларації, після скасування оплати за «червоним» списком?
 • Коли центральним районним лікарням буде необхідно обов’язково перетворюватись на комунальні некомерційні підприємства?
 • Чи будуть обмеження на кількість аналізів та досліджень, на які зможе направити лікар первинної допомоги в рамках програми «Безкоштовна діагностика»?
 • Де можна дізнатися інформацію про умови співпраці медичного закладу з Національною службою здоров’я?
 • Які аналізи й дослідження повинні виконуватися на первинному рівні? Чи буде цей перелік розширено?

Міністерство охорони здоровя закликає медичних фахівців надсилати запитання на адресу digest.moz@gmail.com.Відповіді на них можна буде прочитати в наступних номерах Дайджесту. Будь ласка, додавайте до листа своє ім'я, спеціальність, назву закладу та фотографію — ми хочемо, щоб всі бачили, що у медичної спільноти є реальні обличчя.

Завантажити Випуск №11 можна за посиланням: https://rada.info/upload/users_files/02005832/b0bfaeab2f761715575f1faae7b15234.pdf