04.07.2018

Володимир Левчук взяв участь у Програмі наукових заходів в рамках Проекту «День України в Європі»

 З 15 по 27 червня голова Овідіопольської районної державної адміністрації Володимир Левчук взяв участь у Програмі наукових заходів в рамках Проекту «День України в Європі».

Організаторами наукових заходів виступили Міністерство закордонних справ України, Посольство України в Республіці Болгарії, Посольство України в Республіці Молдова, Посольство України в Румунії, Генеральне Консульство України в Салоніках, ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Інститут історії України НАН України та інші. Овідіопольська районна державна адміністрація виступила одним з партнерів Програми наукових заходів.

15 червня в залах Академії наук Молдови відбулась презентація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.»: зародження національних традицій», присвяченої століттю української дипломатичної служби, а також демонстрація документальних кадрів підписання Брестського мирного договору з фондів Бундесархіву. Презентацію провела Ірина Матяш, доктор історичних наук, за участю Івана Гнатишина, Надзвичайного і Повноваженого Посла України в Республіці Молдова та Костянтина Монолаке, доктора політичних наук, директора Інституту енциклопедичних досліджень АН Молдови, науковців і представників української діаспори та інших.

18-19 червня пройшла Міжнародна наукова конференція «Україна та Болгарія в історії Європи» у Великому салоні Болгарської академії наук. Конференцію вітали Микола Балтажи, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарії, Даніель Вачков, директор Інституту історичних досліджень Болгарської академії наук, доцент. Важливим стало підписання Угоди про співробітництво між Інститутом історії України НАН України та Інститутом історичних досліджень Болгарської академії наук. 19 червня на секції «Болгарія і Україна в ХХ і ХХІ ст.» відбувся виступ Володимира Левчука на тему: Побратимські відносини міст Болгарії та Одеської області: особливості взаємодії з позиції культурної дипломатії». Виступ був сприйнятий схвально, відбулось обговорення. Після конференції була організована за участю української діаспори екскурсія по історичній частині міста Софія, українським місцям та прийом в Посольстві України в Болгарії.

20 червня в Університеті Аристотеля в Салоніках (Грецька Республіка) відбулось засідання секції та обговорення проблем енергетики та інтеграції енергетичних ринків.

21 червня в Міжнародному грецькому університеті (Салоніки) проведено круглий стіл «Україна і Греція: століття взаємин». В роботі прийняв участь Генеральний консул України в Салоніках Олександр Воронін, Генеральний директор ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» Павло Кривонос. Володимир Левчук виступив на тему «Поріднені міста Греції та Одеської області: особливості взаємодії з позицій культурної дипломатії». Виступ був сприйнятий схвально. В той же день о 16.00 в приміщенні Генерального консульства України було підписано Угоду про наміри започаткування співпраці міста Науса (Греція) та Дальницької ОТГ: від міста Науса угоду підписав Ніколас Коутсогіанніс, від Дальницької громади, за дорученням - Володимир Левчук. Відбулось інформування про сучасний стан справ в громадах, перспективах співробітництва та досягнута домовленість про обмін офіційними делегаціями (серпень в Дальнику, жовтень –в Наусу), де і будуть підписані угоди про співробітництво.

25 червня в Бухарестському університеті відбувся круглий стіл з румунськими науковцями «Україна і Румунія: історія та сьогодення». Модератором виступив Олександр Баньков, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії. Презентація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.»: зародження національних традицій», присвячена століттю української дипломатичної служби. Демонстрацію документальних кадрів підписання Брестського мирного договору з фондів Бундесархіву провела Ірина Матяш, Раду Карп та Маріуш Діаконеску, професори Бухарестського університету. Було надано пропозицію щодо вивчення україно-румунських відносин та необхідності проведення в листопаді конференції в Чернівцях.