09.10.2018

Щотижнева апаратна нарада

 8 жовтня засідання апаратної наради розпочалося зі слів привітання з нагоди Дня юриста. Володимир Левчук нагородив юристів почесними грамотами Овідіопольської районної державної адміністрації. Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації була відзначена начальник юридичного відділу апарату Овідіопольської районної державної адміністрації Олена Амосова.

 Згідно порядку денного  виконуючий обов’язки начальника Овідіопольського районного управління ГУ Держспоживслужби в Одеській області Олександр Мірошник доповів про профілактику сибірки в Овідіопольському районі.

Він повідомив, що 29.09.2018 до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення від Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» про підозру захворювання людей на сибірку с. Миняйлівка Саратського району. За результатами попереднього вивчення ситуації встановлено, що жителем с. Міняйлівка проведено самостійний (без відома спеціалістів ветеринарної медицини) забій незареєстрованої тварини, що мала ознаки хвороби, продукти забою на ветеринарно-санітарну експертизу не відправлялись, про підозру у захворюванні у встановленому порядку не повідомлялося.

Після інформації про випадок захворювання в Одеській області, Олександр Іванович розповів, що сибірка - гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання  всіх  видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей, яке спричиняється мікробами Bac.anthracis. Хвороба перебігає у надгострій,  гострій і підгострій формах, а у свиней - переважно в локальній ангінозній формі. У хутрових звірів сибірка виникає як кормова інфекція.

Збудник сибірки належить до числа аеробних споротвірних мікробів і існує у вигляді двох основних форм: вегетативній, тобто у вигляді бацил, які мають  форму палички з прямими, ніби обрубленими кінцями і споровій. Вегетативна  форма в організмі інфікованої тварини може утворювати "капсулу". 

Потрапивши в грунт, за сприятливих умов (температура зовнішнього середовища не нижче 12 (град.) збудник утворює спору. У споровій  формі  він  може перебувати в грунті необмежений час, лишаючись життєдіяльним і   зберігаючи патогенність. Грунт, заражений  бацилами  сибірки,  тривалий  час  (70 і більше років) залишається збудником інфекції для сприйнятливих  тварин  або людини.

 Основним джерелом сибірки є хвора тварина, яка виділяє збудника в  зовнішнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, кров'янистими виділеннями ще до того, як з'являються  характерні клінічні ознаки.

Відповідно до п. 1.4.1 даної Інструкції, Стаціонарно неблагополучним засибіркою пунктом слід уважати населений пункт, господарство, тваринницькі ферми з приміщеннями і прилеглими до них вигонами, пасовищами, водоймами, а також окремі їх ділянки, урочища та інші об'єкти, в яких мали місце випадки захворювання тварин сибіркою, незалежно від їх кількості та строку давності.

Відповідно до п. 2.4. профілактика  сибірки  полягає  в  проведенні регулярних щеплень сприйнятливих до цього захворювання тварин однією із дозволених до  використання вакцин в порядку і строки, вказані в підпунктах 2.4.3.

Він також розповів про список очагів сибірської виразки по даним ветеринарної статистики за всі роки.

В Овідіопольському районі на сьогоднішній день поголів’я сприятливих тварин  складає :

ВРХ п/с 1637 голів, господарство 1512 голів.

ДРХ п/с 858 голів , господарство 66 голів.

Коні п/с 82 голови, господарство 21 голова.

Свині п/с 1040 голів, господарство 327 голів.

Щеплено з початку року:

ВРХ п/с 1473 голів, господарство 1243 голів.

ДРХ п/с 850 голів , господарство 100 голів.

Коні п/с 84 голови, господарство 19 голів.

В 4 кварталі буде проводитись планове дощеплення сприятливого поголів’я.

Наприкінці засідання виконуючий обов’язки головного лікаря КУ «ОЦПМСД» Анна Тимошенко повідомила, що рівень декларування по Овідіопольському району за вересень місяць значно виріс і складає на 29 сімейних лікарів 1926 декларацій. З 1 жовтня по 8 жовтня підписано 581 декларацію. Станом на 8 жовтня процент підписаних декларацій складає 20 % (12586 декларацій). Робота по підписанню декларацій триває.