НАРКОМАНІЯ В МОЛОДІЖНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Сучасний світ має не тільки велику кількість позитивних сторін, але й не застрахований від негативних явищ. До числа останніх відноситься наркоманія серед підлітків. Приміром, у Україні кількість підлітків, котрі вбивають цією згубною звичкою своє життя становить 1, 2% від усього населення країни.

Особисте ставлення дитини до наркотику залежить від багатьох факторів. Щодня про наркотичні речовини вони чують на дискотеках, в багатьох фільмах, в піснях і в школі.

Найчастіше, підліткова наркоманія і токсикоманія популярні серед тих особистостей, які прагнуть вгамувати свою цікавість, але при цьому нічого не знають про наслідки цього заняття. Також наркоманія підлітків поширена серед тих, хто боїться, що їх однолітки – наркомани вважатимуть їх слабаками, невдахами і не модними. Просувають такий спосіб життя люди з низькими принципами, які отримують задоволення за рахунок життів безневинних людей. Вони користуються підлітковим прагненням стати дорослими або відчути себе такими. Часто причиною, чому молоді, здорові люди захоплюються подібної згубною звичкою, стає вплив на них негативної компанії, що виділяється тим, що нібито їй все дозволено і все можна. Але вони не здогадуються, що безтурботність з часом зміниться на проблеми зі здоров'ям, конфліктними ситуаціями в школі і в сім'ї. Так як молоді люди не зовсім здатні оцінити труднощі в прагненні бути самостійною особистістю, цим користуються наркоторговці, які висмикують молодих людей зі звичної для них середовища.

ПРОФІЛАКТИКА НАРКОМАНІЇ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ

Так як наркоманія набула масового характеру в світі, то найкращим способом боротьби з нею є профілактика. Для найкращих результатів потрібно використовувати максимальні можливості:

  1. Підключити ЗМІ.
  2. У школах, ВУЗах повинні проводитися відповідні ознайомчі лекції.
  3. З екранів телевізорів потрібно прибрати всі ті фільми і передачі, що займаються пропагандою розгульного і нездорового способу життя.
  4. У молоді мають бути інші пріоритети.
  5. Має зміцнюватися роль сім'ї. Батьки повинні тонко розуміти підліткову психологію свого чада.
  6. І підлітків, і молодь треба навчати прекрасного і піднесеного. Долучати їх до культури.

Кожна людина не повинен бути байдужий до цієї проблеми. Якщо ми внесемо хоча б краплю своїх сил у боротьбі з наркоманією, то в майбутньому можливо ми зможемо її перемогти.

Овідіопольський районний

центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді