Добро серед нас


Благодійність є найбільшим виявом гуманності. Це не просто здатність поспівчувати, не просто любити чи бути добрим, а, відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішати на допомогу іншим! Ось насправді людяний крок, на який, нажаль, у реальному житті далеко не кожен здатний. Мабуть, саме тому благодійність завжди в народі вважалася й вважається вищою чеснотою.

 

Щодня стикаючись з людськими проблемами і болем фахівці із соціальної роботи прагнуть допомогти у вирішенні проблем, чим можуть. Тому, зіткнувшись з турботами, які лягають на плечі малозабезпечених сімей, вони не змогли бути осторонь. Знаючи, як не вистачає дітям з таких родин, справжніх веселих свят, фахівці із соціальної роботи с. Мар’янівка (Агеєнко С.М.), с.Петродолинське (Павловська О.І., Дімова Т.В.) та с. Новоградківка (Цвігун О.Є.) вирішили звернутися до Німецької евангелічно-лютеранської громади с. Петродолинське. Так, спільними зусиллями було організовано благодійну акцію, що мала на меті допомогу дітям з соціально-незахищених та малозабезпечених сімей. Маленьким жителям розіслали запрошення, в яких пропонували відвідати місцеву кірху. Забігаючи наперед повідомлю про те, що свято вдалося на славу. Організацією події займалась Німецька евангелічно-лютеранська громада с.Петродолинське на чолі з координатором, пастором Олександром Гроссом.

Діти заповнили приміщення кірхи так, що не було де і яблуку впасти. Стояв дитячий гомін, але він миттю зійшов нанівець, адже слово взяла Олександра Рєшетова, яка була ведучою і організатором сценок, які, до речі, майстерно виконували студенти біблійної школи. Малечі запропонували поринути в політ, але перед цим заспівати пісні. З великим задоволенням співали не тільки діти, але і дорослі, які супроводжували своїх нащадків.

Далі розпочалась серія розважальних конкурсів і танців, а також – перевірка ерудиції юних хлопців і дівчат. Все дійшло до того, що «Петродолина», місце, де вони живуть, виявилась планетою! Це відкриття юних науковців достойне Нобелівської премії, а зараз викликало хвилю оплесків і сміху серед присутніх дорослих.

Але, як не крути, кульмінацією свята стала фраза: «Ось і все…а зараз – ПОДАРУНКИ!». Дітвора загомоніла і, мов гірська ріка, потужно линула до сцени, де вже чекали омріяні подарунки.

Слід зазначити той факт, що Німецька евангелічно-лютеранська громада с. Петродолинське регулярно допомагає дітям. Подібна акція відбулась і в с. Новоградківка, де діти отримали свої подарунки і позитивний настрій. Загалом на два села було запрошено біля 130 дітей. Даний проект не є одноразовою допомогою, а є регулярними заняттями з дітьми і навчанню їх християнських устоїв. Приємною новиною для дітей стало те, що ті з них, які будуть відвідувати цей захід регулярно, мають можливість поїхати в табір «Глорія», що на березі Чорного моря.

Мацьків Василь,

Студент філософського факультету

ОНУ ім.І. І.Мечникова

Павловська О.І.

 фахівець із соціальної роботи

 Овідіопольського районного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

в с. Петродолинське