Суїцид... Що сказати дітям?


Робота, яку виконує наша структура важлива і дуже складна, оскільки людина і її поведінка є самим непередбаченим явищем в світі. І якщо цьому передує складна ситуація, в якій змушена виховуватися ще несформована особистість, то ситуація стає неймовірно складною. Проводячи свою роботу я зустрічаюсь з різними людьми, чуючи не одну історію їхнього життя і кожного разу розумію, що робити потрібно набагато більше. Починайте свою роботу з самого народження маленької людини і не зупиняйтесь в своїй підтримці все життя.

Нас супроводжує вік великих технологій, але в неправильному підході криється тільки біда. Велика кількість інформаційних джерел, до яких поринає дитина, несе в собі цілу низку небезпек. Тому потрібно своєчасно і швидко реагувати на всі зміни які ви помічаєте. Якщо відкрити Інтернет-сторінку можна з великою вірогідністю натрапити на повідомлення про те, що хтось запрошує створити акт суїциду в тому чи іншому вигляді і це нажаль не рідкісний випадок, а скоріш жахлива закономірність. Створюються цілі течії молоді, які в такий спосіб пропагують вирішення проблем і кількість їхніх членів не обчислюється в одиницях. Дар життя стає товаром безглуздих і навіть злочинних  ідей цілих поколінь.

І так, що ж таке суїцид? Багато з вас вже знають, або просто думають, що знають, але насправді на питання про суїцид можуть відповісти лише те, що це самогубство. По своїй суті це дійсно так, але важливо знати, що суїцид може носити справжній характер або помилковий, тобто є псевдо суїцидом. Істинний суїцид - це випадки, при яких людина йде на самогубство осмислено, може бути, навіть підготувавшись до цього, в той час як псевдо суїцид може бути здійснений спонтанно, під впливом якихось факторів, наприклад тимчасового емоційного розладу та інших.

Незважаючи на це, істинний суїцид теж може бути наслідком депресії, емоційного тиску, фізичного болю, соціальних і фінансових проблем. У всьому світі близько одного мільйона людей закінчують життя самогубством в рік, а також суїцид є однією з провідних причин смерті підлітків. Цікавий факт, що в рік відбувається близько 10 - 20 мільйонів невдалих спроб самогубства. Саме слово «суїцид» походить  від латинського suicidium-тобто вбивати себе. У багатьох релігіях така форма смерті вважається неприпустимою, але в Японії це явище було широко поширено і було буденністю. Сучасне суспільство виступає проти самогубств, для цього утворюються різні суспільства по профілактиці суїциду, а також для реабілітації невдалих самогубців.

 Якщо Ваш друг, або Ви потрапили в складні життєві обставини, звертайтеся по допомогу за адресою: смт Овідіополь, вул. Т.Шевченка, 169 (райдержадміністрація), каб. 421 або телефонуйте за номером: 3-11-81.

Овідіопольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді