Змініть життя своїх дітей на краще

            Жорстоке поводження з дітьми спостерігалося з давніх пір. В багатьох культурах використовували дітовбивство як метод позбавлення від слабких та хворих, а також в ритуальних цілях. З часом погляди  докорінно змінилися і в наш час насильницькі дії по відношенню до дітей з жахом сприймаються  суспільством. Особливо, коли це спостерігається в сім’ї. У сучасному суспільстві насильство в сім’ї стає соціально усвідомленою проблемою і вона потребує загальної уваги та вирішення на державному рівні.

            Домашнім насильством називають певну поведінку дорослого члена сім’ї по відношенню до дитини, яка проявляється у нанесенні травм, приниженні, залякуванні, шантажі. Проте, насильство може проявлятися не лише в цих діях. По відношенню до дітей виділяють наступні види насильства:

-         зневажливе ставлення до потреб дитини – це відсутність з боку батьків турботи про дитину, яка проявляється в моральній жорстокості, та порушує емоційний стан дитини, внаслідок чого з’являється загроза її здоров’ю та розвитку;

-         психологічне – це умисне приниження честі і гідності дитини;

-         фізичне – умисне нанесення шкоди здоров’ю дитини дорослими членами сім’ї, позбавлення житла, одягу, їжі, а також ухиляння батьків від турботи про здоров’я та безпеку дитини;

-         сексуальне – залучення дитини (за згодою чи без неї) до дій статевого характеру з дорослими.

           Деякі батьки вважають, що лише два останні пункти є ознаками насильницьких дій, забуваючи про те, що дитина, яка виросла в сім’ї, де її постійно принижували та залякували, де крик та погрози були нормою батьківського виховання, з часом перенесе таку модель поведінки і у свою сім’ю та буде так само виховувати своїх дітей.

          Які ж наслідки у сімейного насильства?

  1.  Дитина починає вважати насильницькі дії (крик, ляпас та ін.) нормою поведінки. Спочатку вона агресивно поводиться в дитячому садку чи школі, а з часом в своїй сім’ї.  85 % дорослих б’ють дітей, тому що їх самих били в дитинстві.
  2.  Дитини перебуває в постійній тривозі очікуючи наступного удару.
  3.  В дитини з’являється бажання помсти, яке проявляється з роками. Саме тому, дорослі діти можуть бити своїх батьків, які вже не в змозі захистити себе.
  4.  В дитини з’являються комплекси, втрачається чутливість до оточуючих, з часом такі діти не проявляють співчуття, стають агресивними, прагнучи виплеснути свою злість на слабких та беззахисних (домашніх тваринах, молодших братах чи сестрах, однокласниках).

           Насильство наносить непоправну шкоду дитині, змінюючи її як особистість і перетворюючи на людину, яка стане загрозою для суспільства. Пам’ятайте про це! Не забувайте, що любов та взаєморозуміння відкриють шлях до серця кожної дитини. Зрозумійте своє дитя, станьте йому другом, помічником та порадником тепер, щоб не довелося жалкувати в майбутньому.