І знову про «комендантську годину»

 

          З екранів телевізорів,  зі  шпальт газет  до нас  щоденно надходять матеріали, у яких мова йде про негативні явища серед неповнолітніх. За  участю спеціалістів служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та  співробітників Овідіопольського РВ ГУМВС неодноразово проводилися спільні профілактичні рейди в місця масового відпочинку молоді.  Метою перевірки було виявлення недоліків в роботі закладів відпочинку та розваг.

         Виявилось, що далеко не всі  знають про обмеження перебування малолітніх та неповнолітніх без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах, на вулицях у вечірній час осінньо-весняного періоду до 22.00 год., а у літній-до 23.00 год. На жаль, навіть після проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи у навчальних закладах, з батьками та через ЗМІ не всі до кінця усвідомлюють важливість та необхідність такого обмеження.

Адміністрація закладів досить часто «дивиться крізь пальці» на продаж спиртних напоїв та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18-річного віку. Суб’єктам підприємницької діяльності за таке порушення загрожує позбавлення ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, але це не лякає власників розважальних закладів.

Через відсутність контролю з боку батьків підлітки проводять більшу частину часу в комп’ютерних залах та розважальних закладах. Причиною такої не контрольованості  самі ж батьки вважають неналежне виховання. Проте, реальних кроків для покращення ситуації, з боку батьків, на жаль, практично ніхто не вживає. От і продовжують юні компанії напідпитку шукати пригод. Так, лише за січень 2013 року неповнолітніми було вчинено 3 правопорушення. Та, навіть, після затримання співробітниками міліції підлітки, а іноді і батьки, продовжують доводити, що вони праві.

 Вражає байдужість, з якою оточуючі відносяться до даних обмежень. Ми живемо не у великих містах, а в селах,  де всі знають один-одного. Та бармени  продають алкоголь і цигарки підліткам, точно знаючи, що їм немає 18-ти.

Шановні батьки! Безпека ваших дітей, в першу чергу, залежить від Вас. Ви повинні знати де і з ким ваша дитина проводить вільний час, о котрій годині та в якому стані повертається. Будь ласка, не покладайте великих сподівань на відповідального сусіда чи подругу, з якими відпустили дитину. Подбайте про її безпеку зараз, щоб не нарікати на себе у майбутньому.

 

 

Овідіопольський районний центр

соціальних служб для

 сім’ї, дітей та молоді