Керівникам підприємств, установ, організацій щодо перевірок довідок про заробітну плату

Овідіопольській відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чорноморського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області  повідомляє, що на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 р. в порядку здійснення контрольної функції розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі Закон) щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» №1043-VIII від 29.03.2016 р. А саме: відповідно до частини 1 ст.40 Закону за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами для обчислення пенсії враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 01.07.2000 р. незалежно від перерв.

За результатами розгляду рішенням Комітету схвалені відповідні рекомендації щодо необхідності підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянам для призначення (перерахунку) пенсій. Необхідно дотримуватися вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.

До Овідіопольського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чорноморського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області постійно звертаються громадяни із заявами про призначення (перерахунок) пенсії, до яких додаються довідки про заробітну плату за період до 01.07.2000 р., які видані як архівними установами, так і діючими підприємствами. Після отримання вищезазначених заяв працівники органів Пенсійного фонду України надсилають відповідні запити до підприємств, установ, організацій які видали довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії, про необхідність здійснення перевірки. Після отримання від підприємств, установ, організацій згоди на проведення перевірок, здійснюється, або не здійснюється ( у випадку відмови підприємства (установи) у проведенні перевірки) перевірка правильності видачі довідок.

Враховуючи вищезазначене, для уникнення непорозумінь, доводимо до відома усіх керівників підприємств, установ, організацій про необхідність організації спільної роботи між бухгалтеріями підприємств, установ, організацій та працівниками органів Пенсійного фонду України  по перевірці наданих довідок до їх використання при обчисленні пенсії. Звертаємо увагу на необхідність проведення перевірок у стислі строки, оскільки це пов’язано з додержанням конституційних прав громадян на пенсійне забезпечення.

 

Начальник Овідіопольського відділу з питань

призначення, перерахунку та виплати пенсії                                                                                         О.С. Мойсєєва