26.10.2017

ПРОТОКОЛ № 3 засідання громадської ради при Овідіопольській райдержадміністрації 27 вересня 2017 року

ПРОТОКОЛ  3 

 засідання громадської ради при Овідіопольській райдержадміністрації

 

27 вересня  2017  року                                                                               смт Овідіополь,

актова зала адмінбудівлі

 

Присутні - голова районної державної адміністрації В.В. Левчук, голова районної ради Маклашевський О.В., начальник відділу організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату Овідіопольської райдержадміністрації С.М. Рябоконь, члени громадської ради (9 осіб — реєстраційний список додається),  районне ЗМІ.

Голова засідання: Марчук Н.Б. (голова громадської ради)

Секретар: Погорєлова І.А. (секретар громадської ради)

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Звіт голови Овідіопольської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 1 півріччя 2017 року. Про стан надходжень, фінансування місцевих бюджетів району та здійснення оперативного аналізу надходжень до районного бюджету.

Доповідачі: Левчук Володимир Володимирович – голова Овідіопольської районної державної адміністрації;

Маломуж Ольга Дмитрівна – начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації. Каранфілова Ірина Олексіївна – начальник фінансового управління районної державної адміністрації.

 

 1. Налагодження роботи громадських формувань з охорони громадського порядку та їх взаємодія з правоохоронними органами.

Доповідачі: Толкач Анатолій Миколайович — т.в.о. начальника Овідіопольського відділу поліції ГУНП в Одеській області.

Видра Ірина Захарівна - завідуюча сектором внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності, взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи.

 

 1. Стан роботи по приведенню у відповідність договорів оренди земельних ділянок за межами населених пунктів, які були укладені до прийняття Земельного Кодексу.

Доповідач: Маломуж Ольга Дмитрівна – начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації.

 

 1. Про хід розробки проекту програми щодо розвитку туризму в Овідіопольському районі на 2018-2020 роки.

Доповідач: Маломуж Ольга Дмитрівна – начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації.

 1. Хід підготовки житлово-комунального господарства, соціальних об’єктів району до зимового періоду.

Доповідач: Цуркан Броніслав Васильович – начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва районної державної адміністрації.

 

 1. 6.      Звернення до Головного Управління  національної поліції в Одеській області щодо розслідування нападу на члена громадської ради при Овідіопольській районній державній адміністрації Варшанідзе Р.А.

Доповідач: Марчук Надія Борисівнаголова громадської ради.

 

Для інформації до 20 хвилин, для виступів – до 5 хвилин, для довідок – до 3 хвилин.

Роботу засідання ради провести протягом  2 годин.

РІШЕННЯ.

1. СЛУХАЛИ: Звіт голови Овідіопольської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 1 півріччя 2017 року. Про стан надходжень, фінансування місцевих бюджетів району та здійснення оперативного аналізу надходжень до районного бюджету.

 

ВИСТУПИЛИ

Маломуж О.Д.начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації (звіт додається).

Каранфілова І.О.начальник фінансового управління районної державної адміністрації (звіт додається).

Левчук В.В. - голова Овідіопольської райдержадміністрації, який доповів, що по районному бюджету є перевиконання, але це незначна сума в порівнянні з бюджетами сільських та селищних рад. Розглядається питання про передачу деяких функцій районної державної адміністрації на місця, тобто сільським та селищним радам (наприклад — виплата матеріальної допомоги). Адже, деякі питання доцільніше розглядати саме на рівні місцевих рад.

Також доповів, що  29 жовтня п.р. призначені вибори до двох територіальних громад Овідіопольського району:  перша - Авангард та Прилиманське, друга — Дальник, Роксолани, Барабой та Доброолександрівка. Йде процес про створення територіальної громади: Овідіополь та Калаглія, плануються вибори на початку 2018 року. Крім того, Надлиманське об'єднується  з Маяками Біляївського р-ну.

Стосовно роботи УСПЗН - робота налагоджується, доукомплектований штат, придбане нове обладнання, майже повністю розплатилися з боргами. Управління починає працювати на поточні виплати. З 1 січня наступного року планується, що робота по нарахуванню та виплаті пільг та субсидій буде проводитись не на базі  УСПЗН, а на базі сільських та селищних рад. Вже було проведене перше навчання з їх представниками.

Маклашевський О.В. -  голова Овідіопольської районної ради, який запросив членів громадської ради відвідувати сесії районної ради та засідання комісій. Таким чином, відпаде необхідність у повторному звітуванні спеціалістів.

Марчук Н.Б. - голова громадської ради, яка зауважила, що дійсно ця пропозиція є слушною, решта питань згідно плану роботи буде розглядатись на засіданнях громадської ради.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.
 2. Рекомендувати Овідіопольській райдержадміністрації звернути увагу на:
 • необхідність розробки районної програми забезпечення дошкільними дитячими закладами, де особливу увагу звернути на ремонт, проектування та будівництво дитячих закладів;
 • пошук додаткових можливостей ремонту доріг в районі;
 • активізацію пропаганди щодо інвестиційної привабливості району та завдяки цьому створення додаткових робочих місць;
 • постійний пошук джерел поповнення бюджету району шляхом ефективного використання ресурсів району, створення та легалізацію робочих місць та інше.

 

2. СЛУХАЛИ: Налагодження роботи громадських формувань з охорони громадського порядку та їх взаємодія з правоохоронними органами.

 

ВИСТУПИЛИ:

Толкач А.М. т.в.о. начальника Овідіопольського відділу поліції ГУНП в Одеській області, який доповів, що громадські формування створюються та працюють на підставі Закону України “Про участь громадян у охороні громадського порядку і державного кордону” від 22.06.2000р. №1835-III. На території Овідіопольського району створені п'ять громадських формувань, чотири з яких (Овідіополь, Новоградківка, Авангард, Прилиманське) надають суттєву допомогу районній поліції при розкритті злочинів, охоронні масових заходів і є результати. Наприклад, громадське форування з охорони громадського порядку “Лівий берег”, в літній період забезпечують охорону громадського порядку в курортній зоні району. Ця допомога є досить доречною з огляду на нинішній стан реорганізації міліції в поліцію. На жаль, громадське формування “Щит” (керівник Бокач В.) не докладає ніяких зусиль для співпраці з поліцією. Також, попросив громадську раду:  звернутися до голів сільських та селищних рад щодо розгляду питання про створення громадських формувань на території їх рад, а також про можливість їх фінансування. Адже, ці громадські формування не є прибутковими, як правило, вони утримуються за рахунок коштів підприємців та населення.

Марчук Н.Б. - голова громадської ради, яка сповістила про те, що громадська рада вже зверталася з цим питанням до голів сільських та селищних рад, але відповідь отримали лише від двох.

Агеєнко С.М. -  член громадської ради — з проханням розповісти про обов'язки та компетенцію дільничних інспекторів, в т.ч. стосовно перевірок підприємств торгівлі.

Толкач А.М. т.в.о. начальника Овідіопольського відділу поліції ГУНП в Одеській області, який доповів, що у дільничного інспектора біля 130 обов'язків. Згідно внутрішніх наказів, які спрямовані на боротьбу з правопорушеннями, дільничний інспектор має право перевіряти будь-яке публічне місце.

А також, повідомив, що на території району цілодобово діють слідча група та група швидкого реагування. Тому, в разі виявлення правопорушення або скоєння злочину необхідно дзвонити за тел. 102.

Левчук В.В. - голова Овідіопольської райдержадміністрації, який доручив начальнику відділу організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату Овідіопольської райдержадміністрації С.М. Рябоконь - повторно звернутися  до голів сільських та селищних рад щодо надання інформації про створення громадських формувань

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.
 2. Рекомендувати сільським та селищани головам, Овідіопольському відділу поліції  ГУНП в Одеській області спільно з сектором внутрішнього аудиту та антикорупційної діяльності, взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи забезпечити координацію діяльності громадських формувань,  обмін досвідом роботи, співпрацю з дільничними інспекторами поліції, проводити серед населення активну роз’яснювальну роботу про суспільно-політичну ситуацію в державі, щодо питань роботи громадських формувань  для забезпечення охорони, посилення уваги населення щодо перебування сторонніх, підозрілих осіб та транспортних засобів на теренах району. Спільними зусиллями органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, органів виконавчої влади та громадськості можна протидіяти злочинам і попереджати причини їх виникнення.
 3. Рекомендувати сільським селищним головам передбачити на 2018 рік у місцевому бюджеті фінансування громадських формувань з метою забезпечення їх роботи для охорони порядку на території сільської/селищної рад та вишукати можливість з надання службових приміщень, необхідного інвентарю та засобів зв’язку.

4.  Громадським формуванням співпрацювати на договірних засадах з підприємствами, установами та організаціями району з метою користування: майном, інвентарем, транспортними засобами, засобами зв’язку.

 

3. СЛУХАЛИ: Стан роботи по приведенню у відповідність договорів оренди земельних ділянок за межами населених пунктів, які були укладені до прийняття Земельного Кодексу.

 

ВИСТУПИЛИ:

Маломуж О.Д.начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації, яка доповіла, що рішення Овідіопольської районної ради  №631-VI від 11 липня 2014 року “Про затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земель несільськогосподарського призначення Овідіопольського району Одеської області (за межами населених пунктів)”, діє з 01 січня 2015 року (за виключенням положень, що регламентують проведення розрахунків нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями і дворами).

Відповідно до статті 30 Закону України «Про оренду землі» зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення  згоди  щодо  зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Плата за землю є складовою частиною податку на майно, який, у свою чергу, належить до місцевих податків відповідно до пп. 10.1.1, 265.1.3 Податкового кодексу України. Порядок нарахування та сплати земельного податку та орендної плати регламентується ст. 269–289 ПК.

Контроль за сплатою усіх податків, у тому числі й місцевих покладено наразі виключно на податкові органи.

Відмічаємо, відповідно до статті 288.5. Податкового кодексу України  розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу, не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Щодо  надання інформації про укладені тимчасові договори на території Овідіопольського району Одеської області, повідомляємо наступне. 

Відповідно до рішення Овідіопольської районної ради від 12.01.2006 року  № 461 «Про затвердження Положення про тимчасовий порядок надання в короткострокову оренду земельних ділянок», без встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), без належно оформленої технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, Овідіопольською районною державною адміністрацією укладались договори оренди земельних ділянок.

Адміністративним позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі Управління з контролю за використанням та охороною земель в Одеській області, вищезазначене рішення Овідіопольської районної ради, визнано незаконним та згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.04.2008 року Справа № 2а-1422/08 скасовано.

Також, рішення Овідіопольської районної ради від 15.02.2013 року № 470 «Про затвердження регуляторного акту «Про порядок оформлення  короткострокової оренди земельних ділянок із земель, що належить до комунальної власності», яким було передбачено передачу земельних ділянок державної та комунальної власності в оренду, шляхом укладання короткострокових договорів оренди земельних ділянок та отримання орендної плати без оформлення відповідних правовстановлюючих документів, визнано протиправним та скасовано  рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 16.06.2014 року Справа № 815/2483/14 відповідно до адміністративного позову прокурора Овідіопольського району Одеської області.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 Земельного кодексу України, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу. В інших  випадках передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам відбувається відповідно до договору купівлі-продажу права оренди на аукціоні.

Крім того, повідомила, що Овідіопольською райдержадміністрацією створена комісія, до функцій якої входить моніторинг земельних ділянок і приведення договорів оренди у відповідність. Комісія співпрацює з обласною податковою інспекцією, на даний час виявлено сім боржників. На наступну середу запланована зустріч з одним із боржників шляхом виїзної комісісії або запрошенням до РДА.

Варшанідзе Р.А. -  член громадської ради, який доповів, що звертався по даному питанню до районної прокуратури, де йому пообіцяли надати необхідну допомогу для відстоювання інтересів РДА в суді, адже це є фактом ненадходження коштів до бюджету.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома. Рекомендувати раніше укладені договори оренди землі державної та комунальної власності, привести у відповідність до чинного законодавства.

2.  Рекомендувати Овідіопольській селищній раді недопущення укладання договору оренди відповідно до  затвердженого порядку визначення відсотків нормативно-грошової оцінку земель населеного пункту для встановлення орендної плати на земельні ділянки, які передаються в оренду на території Овідіопольської селищної ради.

 

4. СЛУХАЛИ:  Про хід розробки проекту програми щодо розвитку туризму в Овідіопольському районі на 2018-2020 роки.

 

ВИСТУПИЛИ:

Маломуж О.Д.начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації, яка ознайомила присутніх з проектом Програми розвитку туризму в Овідіопольському районі на 2018-2020  роки (додається).

Марчук Н.Б. - голова громадської ради, яка зауважила, що в проекті відсутні:

 • пропозиції сільських та селищних рад і відповідно фінансування;
 • пропозиції стосовно будівлі нових об'єктів рекреаційного призначення та модернізація діючих, відповідно не має орієнтованого вкладення коштів бізнесу в розвиток туризму;
 • пропозиції стосовно зеленого туризму, а також по проекту “Ніконій”. Можливо, інформація, яку викласти на сайті, буде використана як ресурс для залучення потенційних інвесторів.

Маломуж О.Д.начальник економічного розвитку, туризму, земельних відносин та інвестиційної діяльності  районної державної адміністрації, яка доповіла, що до Програми завжди можна внести доповнення.

Агеєнко С.М. -  член громадської ради, який повідомив, що до нього звернулася Асоціація велосипедистів України, яка планує провести велопробіг, що буде проходити через Овідіополь. В зв'язку з цим, їм потрібне місце для організації велопарковки та відпочинку. Тому він разом з РДА та селищною радою готують пропозиції стосовно цього проекту.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.

2.  Членам громадської ради спільно з головами сільських та селищних рад надати в разі необхідності додаткові пропозиції до Програми розвитку туризму в Овідіопольському районі на 2018-2020 роки.

 

5. СЛУХАЛИ:  Хід підготовки житлово-комунального господарства, соціальних об’єктів району до зимового періоду.

 

ВИСТУПИЛИ:

Цуркан Б.В.начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва районної державної адміністрації, який доповів, що відповідно до розпорядження Овідіопольської районної державної адміністрації від 17.05.2017 року № 111/А-2017 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери Овідіопольського району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» в Овідіопольському районі розпочалася підготовка до опалювального сезону 2017-18 років. На виконання вищезазначеного розпорядження сільськими та селищними радами, відділами освіти та культури, комунальними установами районної ради було затверджено плани заходів з підготовки до опалювального сезону.

З метою уникнення зриву підготовки до ОЗП, під головуванням голови Овідіопольської районної державної адміністрації було проведено робочу нараду з учасниками підготовки до опалювального сезону. За результатами наради було виявлено, що підготовка проходить згідно затверджених планів. Проблемних питань виявлено не було.

Особливу увагу було приділено питанням перевірки вентиляційних каналів об’єктів соціальної та культурної сфери, створення необхідного запасу палива на об’єктах закладів медицини, укладання договорів щодо виконання робіт з ремонту газових котлів, насосів, систем опалення, повірки лічильників, заміни обладнання, тощо. Фахівцями були проведені роботи з ремонту котлів, повірки лічильників, придбане паливо.

21.07.2017 року на сесії Овідіопольської районної ради було виділено 170 тис.грн. на придбання 400 літрів масла для заміни у газовому котлі Овідіопольської центральної районної лікарні та матеріалів необхідних для підготовки до опалювального сезону.

Також затверджений план заходів з підготовки закладів культури, підпорядкованих відділу культури Овідіопольської районної державної адміністрації до безпечної та безаварійної роботи, створена комісія з перевірки підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період, яка буде проводити перевірку згідно затвердженого графіку та переліку питань перевірки підготовки закладів культури в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Заборгованості за спожиті закладами енергоносії не має. Заклади культури, підпорядковані відділу культури Овідіопольської районної державної адміністрації, оснащені засобами обліку і регулювання споживання холодної води та газу.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію взяти до відома.
 2. Рекомендувати районній державній адміністрації найближчим часом вжити ряд заходів із забезпечення 100 %-ї підготовки об’єктів соціального призначення та житлового фонду до осінньо-зимового періоду;

3.  Звернути увагу щодо заборгованості за надані послуги енергопостачаючими та комунальними підприємствами з метою забезпечення належної роботи цих підприємств в осінньо-зимовий період.

 

6. СЛУХАЛИ:  Звернення до Головного Управління  національної поліції в Одеській області щодо розслідування нападу на члена громадської ради при Овідіопольській районній державній адміністрації Варшанідзе Р.А.

 

ВИСТУПИЛИ:

Марчук Н.Б. - голова громадської ради, яка доповіла, що 25 серпня поточного року на члена громадської ради, журналіста газети “Правда НД” Варшанідзе Романа Автанділовича був здійснений напад двома особами, яких невдовзі затримали в смт. Овідіополь. Цим злочином нашому колезі завдано моральної і фізичної шкоди. 

 

ВИРІШИЛИ:

 1. 1.      Звернутися до  Головного Управління  національної поліції в Одеській області з клопотанням щодо скорішого розгляду справи, встановлення замовників злочину та притягнення їх до відповідальності.

 

 

 

Голова громадської ради                                                          Н.Б. Марчук

Секретар громадської ради                                                     І.А.Погорєлова