23.02.2021

Переваги обслуговування пенсіонерів у банках - Овідіопольський відділ ПФУ інформує

Для 16763 пенсіонерів Овідіопольського району сьогодні існують два основні способи одержання пенсії — на пошті та у відділенні або банкоматах банків. За останніми підрахунками 67% від загальної кількості пенсіонерів одержують пенсію через банківські установи, а 33 % - через відділення поштового зв׳язку.

Пересвідчившись в перевагах банківського обслуговування, пенсіонери все частіше обирають саме такий спосіб отримання пенсійних виплат. І це не дивно. Адже переваги одержання пенсії через банки очевидні.

Отримувати пенсію через банк - це насправді не тільки просто та зручно, а й вигідно всім учасникам фінансового процесу – і Пенсійному фонду, і банкам, і пенсіонерам. За рахунок безоплатного надання банківських послуг відбувається відчутне заощадження коштів Фонду, які спрямовуються на виплату пенсій та є ресурсом для подальшого збільшення їх розміру.

Зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. На противагу цьому шлях коштів від Пенсійного фонду України до поштового відділення зв'язку триває три робочі дні. Тобто, виплата пенсії через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду.

Пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через мережу банкоматів на території України; зняти з поточного пенсійного рахунку як всю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки. Під час відкриття депозитного рахунку зазвичай пенсіонерам платять вищі ставки (на 0,5-1%), ніж звичайним громадянам. Таким чином, у кожного пенсіонера з'являється можливість одержати невеликий додатковий дохід.

У пенсіонерів з'являється можливість оплати комунальних платежів без комісії, розрахуватися карткою за товари тощо.

Якщо пенсіонер з будь-яких причин не зміг отримати виплату через поштове відділення, то кошти повертаються на рахунок Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. «Банківські» гроші залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (картку).

У разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою.

 

Головний спеціаліст відділу методології

та звітності з виплати пенсій

Головного управління ПФУ

в Одеській області                                                                                         Олеся МОЙСЄЄВА