12.03.2021

Перерахунок пенсій з 01.03.2021 року

Відділ методології та звітності з виплати пенсій (Овідіопольський підрозділ) управління з питань виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України 22 лютого 2021 року прийнято постанову № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», яка передбачила проведення індексацій  пенсій з 1 березня 2021 року із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11 незалежно від факту роботи особи. Мінімальний розмір підвищення складає 100,00 грн.

Також з 1 березня в осіб, які одержують пенсію згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та які мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки пенсійні виплати встановлені у розмірі не нижчому, ніж 2200 грн.

Таким чином у березні 2021 року отримають підвищення 15397 пенсіонерів Овідіопольського району. Загальний розмір підвищення складає 46192 тис. грн., середній розмір підвищення на 1 особу складає 203,33 грн. 

Також слід зазначити, що з 1 березня 2021 року були перераховані пенсійні справи, призначені за «спецзаконами». А саме: у тих випадках, коли частина пенсії обчислена за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перевищила розмір пенсії, обчислений за «спецзаконом», таких пенсіонерів автоматично з 01.03.2021 року перевели на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки  її розмір більший.  

Також з 1 березня 2021 року згідно постанови Кабінету Міністрів України № 849 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» від 16.09.2020 року був проведений перерахунок пенсій особам 80-річного віку. Згідно п.1 зазначеної постанови з 1 березня 2021 року особам, яким виповнилося  80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік, встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру. 

Щомісячна компенсаційна виплата особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 березня 2021 р., встановлюється і виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку. 

У разі коли після встановлення  відповідно до цього пункту щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом другим пункту 4-1 розділу XV “Прикінцеві положення” зазначеного Закону, не досягає 2600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Таким чином з 1 березня 2021 року 1750 пенсіонерів Овідіопольського району з числа осіб 80-річного віку отримають підвищення згідно постанови  № 849. Загальний обсяг підвищення складає 20,55 тис. грн., середній розмір підвищення на 1 особу складає 11,74 грн.

Усі перерахунки пенсій з 1 березня 2021 року проведені в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ та не потребують додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

 

Головний спеціаліст відділу методології

та звітності з виплати пенсій

Головного управління ПФУ

в Одеській області                                                                                                   Олеся МОЙСЄЄВА