11.02.2021

Увага! Ускладнення погодних умов!

За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку з виходом південного циклону в України очікується ускладнення погодних умов:
11 лютого у західних, північних, Вінницькій, Черкаській, Полтавській областях значний сніг, мокрий сніг налипання мокрого снігу, місцями ожеледь, у західній частині пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини (І рівень небезпечності – жовтий), у Карпатському регіоні сильний дощ та мокрий сніг (ІІ рівень небезпечності – помаранчевий).
12 лютого у північних, центральних, Одеській, Миколаївській областях значний сніг, хуртовини, снігові замети, в Одеській, Миколаївській областях утворення снігового покриву; у центральних, східних та південно-східних областях місцями налипання мокрого снігу, ожеледь; в Україні пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності – жовтий).
На дорогах країни, крім південного сходу, ожеледиця (І рівень небезпечності – жовтий).
Приріст снігу в західних, північних областях 10-20 см, у південних, центральних областях 10-15 см, у східних областях 5-7 см.
12 лютого у західних, Житомирській, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській областях, 13-14 лютого в Україні значне зниження температури: вночі до 9-16° морозу, у Чернігівській та Сумській областях до 20° морозу, вдень до 7-13° морозу.
15-18 лютого без істотних опадів, подальше зниження температури на 4-8°.
Такі погодні умови призведуть до перебоїв енергопостачання окремих населених пунктів; порушення, а на окремих ділянках доріг – припинення, руху автотранспорту.
З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із ускладненням погодних умов, мінімізації їх негативних наслідків оперативного реагування на них, районна комісія з питань ТЕБ та НС Овідіопольської районної державної адміністрації 11 лютого 2021 року провела засідання і вирішила:
1. Рекомендувати сільським та селищним головам:
При ускладненні погодних умов
1.1. При ускладненні обстановки та виникненні надзвичайних ситуацій негайно інформувати комісію через сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації. У випадку необхідності організувати цілодобову роботу штабів по збору та обробці наявної інформації.
Постійно
1.2. Організувати контроль за роботою систем життєзабезпечення населення, особливо звернути увагу на безперебійну роботу об’єктів
водо – електро та енергопостачання, закладів освіти і охорони здоров'я.
У разі необхідності
1.3. Забезпечити першочерговий проїзд техніки РЕМ та УЕГГ, для проведення ремонтних робіт на трансформаторних підстанціях, ліній електропередач, газово-розподільних станціях, газопроводів.
Постійно
1.4. Контролювати роботу комунальної техніки та додаткової техніки фермерських господарств на підконтрольної території.
Постійно
1.5. Контролювати технічний стан наявних автономних джерел електропостачання з метою безперебійного їх використання у випадках відключення від електроенергії найбільш уразливих категорій споживачів (лікарні, дитячі садки, школи, інтернати, хлібопекарні, тощо). Створити запас паливно-мастильних матеріалів у відповідності до існуючих норм.
Невідкладно
1.6. Розгорнути роботу стаціонарних пунктів обігріву із відповідним їх комплектуванням (продукти харчування, медикаменти). Про готовність роботи пунктів обігріву та їх кількість проінформувати комісію, через сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Овідіопольської районної державної адміністрації.
Невідкладно
1.7. Забезпечити інформування населення через засоби масової інформації про місця роботи пунктів обігріву.
Невідкладно
1.8. Організувати роботу з обстеження побутових умов багатодітних сімей, одиноких людей похилого віку та інших малозабезпечених верств населення з метою надання (у разі необхідності) термінової допомоги.
У період ускладнення погодних умов
1.9. Встановити (відповідно до ситуації) режим роботи закладів освіти та визначити необхідність організації навчального процесу.
Постійно
Філії "Овідіопольська ДЕД" організувати проведення робіт щодо забезпечення проїзду транспорту на автодорогах загального користування.
На період ускладнення погодних умов
Овідіопольському РС ГУ ДСНС України в Одеській області :
Продовжити роботу підпорядкованих підрозділів у посиленому варіанті несення служби.