24.07.2020

Виплати пенсій через банківські установи - УПФУ в Овідіопольському районі інформує

Під час оформлення пенсії перед кожною людиною постає питання: «Де отримувати пенсію - у банку, чи на пошті?».

Щороку все більше пенсіонерів обирають обслуговування у фінансових установах.

В Головному управлінні Пенсійнного фонду України в Одеській області перебувають на обліку 16830 пенсіонерів Овідіопольського району, із них: 5921 осіб отримують пенсії через відділення зв’язку, 10909 – через установи уповноважених банків.

Потрібно зазначити, що виплата пенсій через банківські установи регулюється Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 року № 1596. Щороку на конкурсній основі затверджується перелік банків, уповноважених обслуговувати поточні рахунки пенсіонерів і отримувачів допомоги. Отже, з переліку банків пенсіонер самостійно може обрати фінансову установу, беручи до уваги умови обслуговування й зручне місце розташування.

Органи Пенсійного фонду України несуть витрати на доставку пенсій відділеннями зв’язку у розмірі 1,15% в містах та 2,3% в сільській місцевості від суми виплаченої пенсії.

Установи банків здійснюють виплату  безкоштовно, що дозволяє зекономити кошти, які використовуються виключно на виплату пенсій або підвищення їх розміру.

Варто звернути увагу, така послуга вигідна всім сторонам: Пенсійному фонду, банкам і, власне, пенсіонерам.

Між банком і клієнтом укладається договір. За бажанням клієнта (пенсіонера) банк видає пластикову картку, який є найзручнішим варіантом.

Пенсіонер може зняти гроші у найближчому банкоматі.

Одержувачі пенсій  через банки мають ще одну незаперечну перевагу. Якщо пенсіонер, виплата якому проводиться через поштове відділення, з якихось причин не отримав пенсію - не був вдома та не зміг прийти за виплатою до 25 числа на пошту, то невиплачені кошти він зможе отримати лише у наступному місяці. На відміну від «поштових», «банківські» ж гроші залишаються доступними у будь – який момент після надходження їх на рахунок (картку).

Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Більше того, на кошти, які зберігаються на рахунках пенсіонерів, банк нараховує відсотки у порядку і розмірах, зазначених у договорі. За пенсіонером зберігається право у будь – який час відмовитися від послуг одного банку на користь іншого або ж перейти на обслуговування у відділення пошти.

При виборі банку потрібно завжди дізнаватися про умови обслуговування. Під час відкриття пенсійного рахунку треба поцікавитися, чи обмежує банк рух коштів на рахунку (чи можна, окрім пенсій, класти на рахунок інші кошти), які відсотки нараховуються на залишок коштів і на яких умовах.

Фінансові установи пропонують різні заохочувальні програми. Деякі банки надають можливість людині похилого віку забрати гроші достроково на пільгових умовах. Пропонують   літнім вкладникам  безкоштовне оформлення заповіту на депозитний рахунок, бонуси під час розрахунку банківською карткою у торгівельній мережі. Громадяни, що вийшли на пенсію, можуть сплачувати комунальні  послуги без комісії. Деякі банки пропонують «своїм» пенсіонерам відкрити кредитні лінії та інші спеціальні пропозиції.

Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою. Але право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером.

Відділ з питань виплати пенсій № 14 (Овідіопольський підрозділ) управління з питань виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області продовжує проводити роз’яснювальну роботу та інформує про банки, в яких можна відкрити поточний рахунок для зарахування сум пенсій. На даний час Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області укладено договори з багатьма банками, серед них: АТ «Ощадбанк», АТ «Райффайзенбанк», ПАТ КБ «Приватбанк", АКБ «Індустріалбанк», ПАТ «МТБ БАНК», АБ «Південний», ПАТ «Полтава-банк», АТ «ПУМБ», АТ «УкрСиббанк», ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ», ПАТ «АЛЬФА-БАНК», АБ «Укргазбанк», ПАТ «БАНК ВОСТОК», ПАТ КБ «АКОРДБАНК" та інші.

 

Начальник відділу з питань

виплати пенсій № 14                                                                                         Олеся МОЙСЄЄВА