За даними Овідіопольського районного центру зайнятості в Овідіопольському районі, найбільш затребуваними являються вакансії: бухгалтера, молодшого інспектора прикордонної служби, менеджера. Щоправда зазначається, що такі спеціалісти затребувані у випадку, коли мають досвід роботи.

У тренді також робочі професії: електромонтери, водії. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, офіціанти, охоронники, продавці продовольчих товарів). У сільськогосподарському секторі — агрономи, трактористи. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та паркувальники.

Ситуація на ринку праці району.

 

В січні 2018-го, порівняно з груднем 2017 року, кількість вакансій збільшилася на 15%, а приріст нових резюме склав 40%. Тим самим щомісяця рівень конкуренції серед бажаючих отримати роботу зростає. Зараз  на одне робоче місце претендує в середньому 4 пошукачі.

Процес пошуку ускладнює для людей і той факт, що роботодавці стали вимогливішими. Компанії хочуть отримати максимально ефективного працівника за мінімальних витрат. При наявності двох приблизно рівних за кваліфікацією заявників, перевагу ймовірно отримає той, який зазначить менший рівень очікуваної заробітної плати.

Що стосується самого заробітку, то мінімальну заробітну плату установили у місячному розмірі з 1 січня – 3723 гривні, у погодинному розмірі – 22,41 гривні, порівняно з мінімальною заробітною платою за 2017 рік, яка складала 3200 грн на місяць (або 19,34 грн за годину у погодинному розмірі).

Масових скорочень на ринку праці у 2017-му було аж 284 особи, що призвело до збільшення кількості безробітних у районі. У тім, більшість роботодавців оптимістично дивляться на подальший розвиток ситуації.  Найближчим часом фахівці очікують,  зростання потреби у працівниках та зміцненню ринку.