Загальна характеристика

Овідіопольський район розташований в центрі Одеської області на південному заході нашої Батьківщини в пониззях Придністров’я. На північ від нього лежить м. Одеса, на сході - Чорне море і державний кордон України, на півдні – Дністровський лиман, за яким знаходиться Білгород - Дністровський район, на заході – Біляївський район.

Через Овідіополь пролягає автомобільний шлях Одеса-Ізмаїл.

Площа – 829,5 квадратних кілометрів.

Площа сільськогосподарських угідь району складає 55333 га

З урахуванням природноекономічних умов району виробництво сільськогосподарської продукції характеризується вирощуванням зерна, овочів, соняшника, винограду, розвинене молочно-м`ясне виробництво.

На території району функціонують 75 сільськогосподарських підприємств різних форм власності, 290 селянських (фермерських) господарств.

В районі 26 населених пунктів, які підпорядковані 4 селищним і 16 сільським радам.

Чисельність наявного населення району на 1 січня 2017 року становила 78 296  чол.

 В структурі населення 53,4 % є економічно активн им у віці 15-70 років.

Серед економічно активного населення – 98,3 % зайняті різними видами економічної діяльності.

Беручи до уваги специфіку Овідіопольського району, найбільшу питому вагу серед зайнятого населення займають сільське господарство – 24,1 %, промисловість – 12,9 %, будівництво – 4,7 %, невиробнича сфера ( освіта, культура, мистецтво, інші галузі) – 56,6 %.

На території району проживають особи 73 національностей і народностей.

Більше половини всього населення - 78,6 % - складають українці. 

Містечка та села, сільськогосподарські угіддя та промислові підприємства, прекрасні пляжі курортів та живописні кручі, багатий рослинний і тваринний світ, різноманітні пам’ятки старовини: кургани, городища, залишки поселень та стоянок різних епох, оборонні споруди – всі це зустрілось в просторі і часі.

Прикрасою містечка Овідіополь на березі лиману є пам’ятник Овідію, скульптора і нашого земляка з села Роксолани, Миколи Миколайовича Степанова.